Książka Kucharska

Zobacz jakie potrawy możesz przygotować z produktów oferowanych przez Bell.

Katalog produktów 2013

otwórz
pobierz

O Bell Polska

20 lat tradycji na polskim rynku


W roku 2014 firma Bell Polska świętowała swój DWUDZIESTY rok działalności w Polsce.

Jej historia sięga roku 1994, kiedy to lider branży wędliniarskiej z Austrii – Stastnik - otworzył w Polsce swój oddział: spółkę Stastnik Polska. Firma Stastnik na początku zajmowała się dystrybucją wędlin wyprodukowanych w Austrii, szybko jednak zadecydowała o przeniesieniu ich produkcji do Niepołomic pod Krakowem.

W 1996 roku ruszyła w Polsce produkcja.

W 2000 roku zlecono budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego spełniającego już przyszłościowe wszelkie wymogi standardów Unii Europejskiej.

W roku 2004 działalność w Polsce rozpoczęły firmy Zimbo Polska oraz Abraham Polska, będące oddziałami niemieckich producentów wędlin.  Obie te marki stały się najbardziej rozpoznawalnymi zagranicznymi markami produktów delikatesowych na polskim rynku.  

W roku 2009 firma Stastnik i Zimbo połączyły się i pod szyldem Zimbo Polska powstała firma produkcyjno-dystrybucyjna.

W międzyczasie szwajcarskie przedsiębiorstwo Bell, będące jednym z największych producentów z branży wędliniarskiej w Europie i nr 1 w Szwajcarii stało się właścicielem niemieckich spółek Zimbo i Abraham.

Od 2011 roku Zimbo Polska i Abraham Polska połączyły swoją działalność dystrybucyjną na rynku polskim, a następnie w 2012 powstała firma Bell Polska z nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Niepołomicach i centrum dystrybucyjnym w Kostrzynie Wielkopolskim pod Poznaniem.


Działamy w trzech kanałach dystrybucji


Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, Bell Polska Sp. z o.o. działa we wszystkich kanałach dystrybucyjnych: hurcie i detalu, sieciach handlowych, dyskontach oraz food service. Dzięki centralnemu położeniu szybko docieramy do klientów na terenie całego kraju, gwarantując dostawę w ciągu 24 godzin. Realizujemy zamówienia w jednostkach kartonowych z pełnym zachowaniem ciągu chłodniczego, a zarządzanie zapasami i obsługa klienta wspierane są przez profesjonalny system ERP. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zapewniamy najwyższą jakość i świeżość produktów.

 


Spełniamy najwyższe standardy zarządzania jakością

Nasz zakład produkcyjny produkuje obecnie 6 500 ton rocznie i jest stale modernizowany. W kwietniu 2012 zakończono w nim rozbudowę części ekspedycyjnej. Kolejna rozbudowa zakończy się w roku 2015, co pozwoli zwiększyć produkcję do 11 000 ton rocznie.
Efektywna organizacja systemu zarządzania jakością , wspierana ciągłym rozwojem, pozwala na utrzymanie najwyższych standardów. Wdrożyliśmy między innymi System Jakości zgodny z Międzynarodowym Standardem Żywności według normy IFS oraz system HACCP. Nasze działania są zgodne z wymogami Unii Europejskiej. Posiadane przez firmę certyfikaty, budują zaufanie klientów i są gwarantem bezpieczeństwa i jakości naszych produktów.

 


Oferujemy doskonałą jakość i wyśmienity smak wędlin


Najlepszą wizytówką Bell Polska Sp. z o.o. jest zadowolenie klientów, którzy pozostają wierni naszym produktom od wielu lat. Wędliny Bell są smaczne i zdrowe, a bogaty wybór tradycyjnych wyrobów polskich oraz produktów regionalnych z całej Europy sprawia, że każdy w naszej ofercie znajdzie coś dla siebie.